Zaloguj się podając adres e-mail, aby zapisywać inwestycje. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich wrócić.
Jeśli pierwszy raz korzystasz z mieszkaniowi.pl, poprowadzimy Cię krok po kroku przez rejestrację.
Program „Mieszkanie dla młodych” znacząco poprawił sytuację na rynku pierwotnym. Deweloperzy deklarują, że najwięcej mieszkań kupują osoby do 35. roku życia. Jest to graniczny rok, do którego można skorzystać z dopłaty w MdM. Dla tych osób, prócz lokalizacji i ceny za m kw. ważne są dodatkowe czynniki, m.in. bliskość przedszkoli i szkół
Domowe przedszkole
Przy zakupie działki pod inwestycję deweloperzy dokonują dokładnej analizy miejsca, sprawdzając, czy potencjalnym klientom będzie żyło się tutaj wygodnie. – Przed wybudowaniem nowego osiedla starannie sprawdzamy, czy miejsce, które wybraliśmy, będzie dobrą lokalizacją dla rodzin. Ważne czynniki to m.in. zaplecze usługowo-handlowe oraz placówki edukacyjne – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M. Okazuje się także, że dużą grupę kupujących mieszkania stanowią osoby młode, które kończą studia i chcą „być na swoim” – Ponad połowa naszych mieszkańców to osoby młode, które skorzystały z dopłaty w ramach „Mdm” i planują powiększenie rodziny. Infrastruktura oświatowa to ważny czynnik, gdyż większość mieszkańców ma dzieci i w wieku przedszkolnym i szkolnym – mówi Agata Nowaczyk z Ekonbud-Fadom.
Kupując mieszkanie, warto prześledzić, czy w pobliżu znajdują się placówki przedszkolne. Im więcej takich miejsc, tym większa szansa na to, że znajdzie się miejsce dla dziecka w pobliżu domu i uniknie się uciążliwego przebijania przez miejskie korki. Na poznańskim Dębcu powstaje właśnie siódme przedszkole – W pobliżu Red Parku możemy z powodzeniem wybierać spośród ofert przedszkoli, potencjał edukacyjny Dębca jest naprawdę duży. Dziecko będzie mogło kontynuować edukację w pobliżu domu na każdym etapie nauczania – mówi Roma Pikulska, marketing manager RED – Real Estate Development.
Szkoły podstawowe i gimnazja
Nie tylko przedszkola są ważne. Dobrze, jeżeli w pobliżu znajduje się też szkoła podstawowa. – Rodzice często długo pracują i nie mają czasu odbierać dziecka ze szkoły. Naprzeciwko naszej inwestycji znajduje się Szkoła Podstawowa nr 10, a także przejście dla pieszych. Starsze dziecko z powodzeniem może samo wrócić do domu – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Czasami szkoła znajduje się tuż pod domem. – W najbliższej okolicy naszej inwestycji znajduje się osiem szkół podstawowych. Ogromnym plusem jest też komunikacja miejska, która dowozi młodzież do Poznania w dwadzieścia minut – dodaje Renata Glista, właściciel RGR Developer.
Na aspekt komunikacji uwagę zwraca także Maciej Bartczak z KM Building. Jak zaznacza, w Brodowie czy Bninie infrastruktura oświatowa jest bogato rozwinięta. – Szkoły znajdują się blisko naszych inwestycji, z kolei do placówek oświatowych położonych nieco dalej, dojeżdżają gimbusy. Staramy się również zadbać o to, by przy naszych inwestycjach powstawały przystanki autobusowe – deklaruje współwłaściciel KM Building.
Dalsza edukacja
W przypadku szkół ponadgimnazjalnych czy wyższych rzecz ma się nieco inaczej. Tu bowiem trudno sprecyzować, jakiego wyboru za kilka lat dokona nasze dziecko. Jeśli dzieci są już dorosłe, a rodzice przymierzają się do zakupu nowego mieszkania czy domu, dobrze będzie sprawdzić przystanki komunikacji miejskiej w pobliżu inwestycji. Umożliwi to swobodny dojazd na zajęcia. – Na Ogrodach znajdują się dobre poznańskie ogólniaki, ale też jeden z głównych wydziałów UAM-u. Wielu młodych mieszkańców naszego osiedla jeździ na zajęcia rowerem – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.
Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]
Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
Zobacz wcześniejsze komentarze
Wróć