Zaloguj się podając adres e-mail, aby zapisywać inwestycje. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich wrócić.
Jeśli pierwszy raz korzystasz z mieszkaniowi.pl, poprowadzimy Cię krok po kroku przez rejestrację.
Inwestor i deweloper NAP Invest Group realizuje w Lublinie dwa osiedla – Nowy Początek przy ul. Strzeszewskiego (w pobliżu ul. Dożynkowej) oraz – bliżej centrum – Nowy Przylądek przy ul. Północnej
Często zdarza się, że deweloperzy projektując mieszkania próbują maksymalizować ich powierzchnię użytkową (PUM). To tzw. „wyciskanie” PUM odbywa się kosztem pogorszenia układu funkcjonalnego mieszkań oraz redukcji powierzchni wspólnych, np. poprzez zacieśnianie budynków na działce i minimalizowanie zewnętrznych terenów zielonych, budowanie wąskich korytarzy, planowanie dużej liczby mieszkań na każdej z klatek schodowej.
Deweloper obu inwestycji, firma NAP Invest Group deklaruje, że powyższe zarzuty absolutnie go nie dotyczą. Przy projektowaniu mieszkań w większości zastosowano kształt prostokąta lub kwadratu, który daje przyszłym lokatorom możliwość elastycznej aranżacji. W obu projektach nie ma wielkich holi przy wejściu do mieszkania, trudnych do wykorzystania kątów czy wolnostojących słupów. Natomiast konstrukcja budynków pozwala na łączenie lub dzielenie pomieszczeń.
Mieszkania posiadają wyraźnie zaakcentowaną strefę dzienną i nocną. Wszystkie mają kuchnie, które pomieszczą zarówno pełną zabudowę, jak i kącik jadalny. Choć w większych mieszkaniach wydzielenie stref jest znacznie prostsze, najważniejsza zasada, jakiej przestrzega Nap Invest, to lokowanie kuchni obok salonu i w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do mieszkania, a sypialni i gabinetu w dalszej części lokalu. Każde mieszkanie posiada balkon, taras lub loggię.
Według zapewnień dewelopera dodatkowe tych atuty mieszkań to rozplanowanie okien oraz wysokość pomieszczeń. W lokalach o powierzchni powyżej 55-60 m kw. okna wychodzą na dwie strony świata. W projekcie Nowy Początek na Ponikwodzie zastosowano okna typu porte-fenetre, o wysokości ok. 2,30 m, dzięki czemu pomieszczenia są doskonale doświetlone. Wysokość mieszkań realizowanych przez dewelopera to 2,7 metra.
Obie inwestycje to budynki o czterech lub pięciu kondygnacjach, wyposażone w nowoczesne windy wysokiej klasy (Schindler). Budynki są ogrodzone, otoczone zielenią, na wewnętrznych dziedzińcach zaprojektowane są alejki spacerowe, ławki, latarnie oraz place zabaw dla dzieci. Na osiedlu przy ul. Strzeszewskiego mieszkania na parterze posiadają prywatne ogródki.
Osiedle Nowy Początek, przy ul. Strzeszewskiego, oferuje mieszkania w metrażach od ok. 25 do 80 m kw. Natomiast Nowy Przylądek w centrum Lublina to oferta od 38 do ponad 90 m kw. z panoramicznymi mieszkaniami i tarasami na najwyższej kondygnacji.
Zakończenie I etapu obu inwestycji, który obejmie w sumie realizację ponad 150 mieszkań, planowane jest na przełom 2013/2014.
Projekt Nowego Przylądka został wykonany przez biuro Fiszer Altelier 41. Znany architekt Stanisław Fiszer, członek jury konkursów architektonicznych, ma na koncie projekty w Polsce i we Francji. Wśród jego realizacji znajdują się m.in. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, renowacja Arkad Kubickiego w Zamku Królewskim, czy gmach Archiwów Narodowych w Paryżu.
Natomiast autorem projektu „Nowy Początek” jest pracownia architektoniczna SDA Szcześniak-Denier Architekci specjalizująca się w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Wśród ich realizacji znajdują się m.in. Osiedle Atmosfera, Osiedle Leśne i Osiedle Banderii w Warszawie oraz łódzki port lotniczy. Marek Szcześniak, jeden z założycieli pracowni, prowadzi również seminaria na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.
Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]
Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
Zobacz wcześniejsze komentarze
Wróć