Zaloguj się podając adres e-mail, aby zapisywać inwestycje. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich wrócić.
Jeśli pierwszy raz korzystasz z mieszkaniowi.pl, poprowadzimy Cię krok po kroku przez rejestrację.
Styl retro od lat niezmienne pojawia się w najważniejszych magazynach wnętrzarskich. Zgodnie z jego założeniami urządza się zarówno sypialnie, jak i kuchnie czy salony. Żeby mieszkanie tworzyło bezbłędną, spójną całość warto zadbać także o te pomieszczenia, którym zwykle nie poświęcamy dużo uwagi. Jak urządzić łazienkę vintage? O co zadbać? O czym pamiętać? Oto 4 kroki do idealnego projektu!
1. Liczy się plan
Aby wykreować w swoim domu wyjątkowy klimat i doskonałą przestrzeń do życia trzeba dobrego pomysłu, trochę kreatywności i garść ciekawych inspiracji. Wbrew pozorom stworzenie pięknego wnętrza nie jest trudne. Wymaga od nas cierpliwości i pracy własnej – o ile nie chcemy do jego obmyślania angażować żadnej zewnętrznej firmy. Na szczęście dziś, w dobie Internetu, o natchnienie bardzo łatwo. Także takie, które przyda się przy aranżowaniu koncepcji zatytułowanej: łazienka w stylu retro.
A żeby ją zbudować, trzeba się sumiennie przygotować. Wystarczy tylko kilka kroków, by powołać do życia projekt idealny. Taki, który połączy w sobie piękny wygląd, wygodę i komfort użytkowania i, jednocześnie, nie doprowadzi nas do bankructwa. Pierwszy etap to dobry plan. Trzeba rozpisać w nim wszystkie koleje fazy budowy: jakich materiałów potrzebujemy, meble, które chcemy kupić i dodatki tworzące ten wyjątkowy klimat.
2. Kolorystyka
Łazienka vintage to taka, której stylu nie sposób pomylić z żadnym innym. Nigdzie biel i czerń nie rządzą tak niepodważalnie, jak właśnie tutaj. Najważniejszym elementem stworzenia takiej koncepcji jest więc przemyślany dobór kolorów. Najlepiej bazować na tym, co bezpieczne i sprawdzone, czyli właśnie tym ponadczasowym połączeniu. Jednym z największych hitów w tego typu realizacjach jest kraciasta, czarno-biała podłoga. Kafle układane naprzemiennie od razu przeniosą nas do domów sprzed dekad.
Jeśli jednak ten wzór nie przypadł nam do gustu, możemy postawić na jednolite wykończenie. Tutaj bezpiecznie oprzeć się na jasnych kolorach – ciemne pomniejszą pomieszczenie więc nadają się jedynie tam, gdzie mamy do dyspozycji naprawdę sporo przestrzeni. Większość łazienek w blokach jest jednak niewielka. Warto o tym pamiętać na etapie projektu. Białe kafle ze złotym lub srebrnym akcentem będą stanowić piękną bazę dla mebli i dodatków.
3. Meble z epoki
W łazience w stylu retro zrywamy z surowym industrialem i wracamy do miejsc i czasów, w których dużą rolę odgrywał detal, w którym modne były zdobienia i ornamenty. Aby nasz pokój kąpielowy zyskał taki klimat, zrezygnujmy z prostych kształtów i postawmy na obłą, wolnostojącą wannę na złotych nóżkach, które będzie stanowić punkt centralny pomieszczenia. Rzeźbiona powinna być też umywalka, bateria z kolei ma być lśniąca, w idealnej odsłonie złota. Rezygnujemy całkowicie z matu, który sprawdzi się raczej w nowoczesnych pomieszczeniach.
4. Blask i luksus
Dobrej stylizacji nie ma bez dodatków. W tej z cyklu vintage należy postawić na rzeźbione lustra, ciężkie, zdobne ramy, ornamenty. W łazience powinny pojawić się rośliny – najlepiej w złoconych i srebrzonych masywnych donicach. Im więcej blasku i lśniącego wykończenia, tym lepiej dla aranżacji z epoki. Akcesoria to też lampy i kinkiety – one także powinny być maksymalnie ekstrawaganckie i eleganckie. Tak, by wprowadzały sznyt luksusu do wnętrza. Łazienka retro? Tylko wystawna.
Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]
Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
Zobacz wcześniejsze komentarze
Wróć