Zaloguj się podając adres e-mail, aby zapisywać inwestycje. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich wrócić.
Jeśli pierwszy raz korzystasz z mieszkaniowi.pl, poprowadzimy Cię krok po kroku przez rejestrację.
Takiej oferty na rynku nieruchomości jeszcze nie było. I to nie tylko w Warszawie. Złota 44 wystawiła na sprzedaż najwyżej położony w Unii Europejskiej penthouse, z sypialnią znajdującą się prawie 200 metrów nad ziemią
O takim mieszkaniu w chmurach do tej pory w Polsce można było tylko pomarzyć. Spółka BBI Development i amerykański fundusz inwestycyjny Amstar wystawili na sprzedaż 600-metrowy apartament na szczycie Złotej 44.
– To nie jest tylko trzykondygnacyjny penthouse, który mieści się na 52., 53. i 54. piętrze Złotej 44. To także znacznie więcej niż luksusowa powierzchnia do mieszkania w chmurach. To rarytas – miejsce do życia jedyne w swoim rodzaju, jakiego nie będzie już mógł skopiować w Warszawie nikt inny. To wyjątkowy penthouse, z którego można patrzeć na serce stolicy Polski z ponad 190 metrów wysokości. Jego atutem jest nie tylko usytuowanie i widok z okien, ale także prywatny, ponad 30-metrowy taras – podkreśla Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development SA. odpowiedzialny za sprzedaż Złotej 44.
Paweł Sztejter, partner w firmie doradczej Reas, podkreśla, że prawdziwe penthouse’y są najbardziej pożądanym produktem w luksusowych wysokościowcach. – Za idealny przykład mogłyby służyć najwyższe piętra apartamentowców zlokalizowanych na obrzeżach Central Parku na nowojorskim Manhattanie, w których penthouse’y wyceniane są nierzadko 40-50 proc. więcej niż pozostałe luksusowe apartamenty w budynku, osiągając ceny kilkudziesięciu milionów dolarów – opowiada Paweł Sztejter. – Za najdroższy penthouse na świecie uważa się Sky Penthouse zlokalizowany na szczycie Tour Odeon w Monte Carlo, którego cena szacowana jest na ponad 400 mln dolarów – podaje przykład.
W Złotej 44, poza unikatowym 600-metrowym penthousem są jeszcze do kupienia dwa mniejsze, jednopoziomowe apartamenty tego typu. Znajdują się na 52. piętrze wieży. Jeden ma 235 m kw., a drugi – niespełna 200 m kw.
Ile trzeba zainwestować, aby zamieszkać w chmurach? Kilka tygodni temu klient, który chciał pozostać anonimowy, kupił w Złotej 44 ponad 240-metrowy apartament (znajdujący się poniżej 50 piętra) za blisko 11 milionów złotych (cena m kw. wyniosła ok. 46 tys. zł). Natomiast średnia stawka za niżej położony, luksusowo wykończony apartament w Złotej 44, wynosi dziś ponad 30 tys. zł za m kw. Im wyżej, tym drożej. Nawet dwukrotnie.
Ostatni raport firmy EY potwierdza, że ceny nieruchomości premium w stolicy Polski są ciągle znacznie niższe niż w innych europejskich metropoliach czy w USA. Prognoza mówi jednak o tym, że rynek w Warszawie może szybko dogonić obecne ceny w innych badanych przez EY miastach europejskich – np. Kopenhagę za 2 lata, Berlin i Amsterdam za 3-5 lat, Monachium za 6-7, a Paryż i Londyn za 10-11 lat. Stawki 40-50 tys. zł m kw. pod koniec następnej dekady nie będą należeć do rzadkości w przypadku najbardziej prestiżowych projektów apartamentowych – przewidują analitycy EY.
Złota 44 to jeden z najwyższych w Europie budynków mieszkalnych, zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, z wnętrzami autorstwa londyńskiej pracowni Woods Bagot. Inwestorami są spółka BBI Development i fundusz inwestycyjny Amstar.
Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]
Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
Zobacz wcześniejsze komentarze
Wróć