Zaloguj się podając adres e-mail, aby zapisywać inwestycje. Dzięki temu zawsze będziesz mógł do nich wrócić.
Jeśli pierwszy raz korzystasz z mieszkaniowi.pl, poprowadzimy Cię krok po kroku przez rejestrację.
Pokoik małego dziecka nie musi być wypełniony po brzegi zabawkami, by sprawiał mnóstwo radości. Szczególnie właśnie tutaj mniej oznacza więcej. Nie warto zasypywać tego pomieszczenia przedmiotami – lepiej zdecydować się na kilka (czasem wystarczą jeden lub dwa) elementów, które sprawią, że pokój będzie jeszcze bardziej designerski i przede wszystkim stanie się przedmiotem ogromnego szczęścia naszej pociechy
Pokój dziecka, jak każdy inny, powinien być przede wszystkim bezpieczny, funkcjonalny i ładny. Trudno zdefiniować szczególnie tę ostatnią cechę. Rodzice, urządzając pokoik pociechy, kierują się przede wszystkim swoim gustem. Jeśli dziecko ma już COŚ do powiedzenia, to warto posłuchać tego, co mu się podoba i jak wyobraża sobie swoją przestrzeń. Oczywiście z umiarem bierzemy do siebie jego uwagi. Czasem warto samemu wyjść z propozycją konkretów i dać dziecku wybór. Poniższe oryginalne elementy na pewno przypadną najmłodszym do gustu. Warto wziąć je pod uwagę, bo kiedy będziemy szaleć w takich kwestiach, jeśli nie w okresie dzieciństwa naszych dzieci
1. Namiot w pokoju
Pamiętacie z dzieciństwa zabawę w namiot? W pokoju rozkładało się dwa krzesła, a na nich koc. Radości co niemiara! Dzisiaj możemy sprawić naszym pociechom gotowy namiot. Sklepy z wystrojem wnętrz oferują mnóstwo wersji. Najbardziej popularny namiot to ten w wersji tipi – nie ma dużych gabarytów, przez co zmieścimy go nawet na małej przestrzeni. Do środka kocyk lub/i poducha i oczywiście uznanie wnętrza namiotu jako prawdziwej strefy osobistej naszej pociechy. To będzie tylko jego/jej miejsce, do którego nie powinniśmy wchodzić bez pytania (i tak najprawdopodobniej się tam nie zmieścimy).
2. Fototapeta
Oczywiście ta w ulubiony wzór! Dzisiaj znajdziemy fototapetę z niemal każdym motywem, niezależnie czy będzie to grafika czy zdjęcie. Jeśli marzeniem naszej pociechy są na ścianie ukochane pieski i kotki, to nie martwmy się, że takiej tapety nie znajdziemy. Sklepy stacjonarne i przede wszystkim te internetowe z łatwością odpowiedzą na naszą potrzebę. Uważajmy na kolory! Najbezpieczniej wybrać fototapetę w jasnych odcieniach, chyba, że wszystkie elementy są białe i bardzo jasne, to wtedy można pomyśleć o ciemniejszych barwach.
3. Mebelki w różnych kolorach
Rozsądek podpowiada rodzicom, by zdecydować się na mebelki w jednolitym kolorze. Ale przecież to przestrzeń dziecięca i tutaj naprawdę można poszaleć! Jeśli boimy się, że takim ruchem wprowadzimy chaos do wnętrza, to wybierzmy mebelki, w których tylko niektóre małe elementy odbiegają kolorem od reszty. Zawsze możemy jeden front pomalować sami lub zamówić gotowe mebelki na wymiar właśnie w takiej nietypowej kolorystyce.
4. Ciuchcia
Kto z nas nie marzył o ciuchci i wagonikach porozstawianych po pokoju niech pierwszy rzuci kamień! Takie kolejki to było marzenie wielu dzieci – niestety lata temu trudno osiągalne nie tylko z powodu ceny, ale przede wszystkim słabej dostępności. Dzisiaj mamy tę możliwość – kolejki czy to stricte zabawkowe czy te bardziej kolekcjonerskie znajdziemy bez najmniejszych problemów w sklepach internetowych. Stwórzmy tory, które będą rozstawione niemal po całej przestrzeni pokoju, a to po łóżkiem, a to pod biurkiem. Oczywiście taki zabieg utrudni nieco odkurzanie, ale czego nie robi się dla pociechy, prawda?
5. Piętrowy domek
To oczywiście genialne rozwiązanie, które chciałoby chyba każde dziecko, niestety wymaga przestrzeni. Ale jeśli tylko mamy na to miejsce – to naprawdę warto! Na górze można zrobić łóżko albo kącik zabaw, a na dole przestrzeń do nauki (biurko). Oczywiście to opcja dla starszych dzieci – wchodzenie nawet po niewysokiej drabince może się źle skończyć.
Które rozwiązanie wybieracie? A może macie inne pomysły na niestandardowy wystrój pokoju dziecięcego?
Irena Zajdel, Valent.pl
Komentarze (0) Komentujesz jako - [zmień]
Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
Zobacz wcześniejsze komentarze
Wróć